CHP ORTAHİSAR İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN TOPLANTILARININ İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK  
09.07.2020
96
Yazı Boyutu: A- A+

CHP Ortahisar İlçe Başkanlığı olarak belirli periyotlarla gerçekleştireceğimizi dile getirdiğimiz basın toplantılarının ilkini;
Belediye Meclisinde sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getiren Meclis üyelerimiz ve yönetim kurulumuz ile birlikte basın toplantılarımızın ilkini sağlık tedbirleri nedeniyle ziyarete kapalı olarak gerçekleştirdik.

Kentsel Dönüşümler
Turizm ve Etkinlik Alanları
Ulaşım ve Otopark
Ortahisar Belediyesi Faaliyet Değerlendirmesi

olarak 4 farklı konu başlıkları altında gerçekleştirdiğimiz basın toplantısı facebook üzerinden canlı yayınla paylaşılmıştır.

İlçe Başkanımız Fatih Suat Oyman, gerçekleştirdiğimiz basın açıklamasında konu başlıklarına göre aşağıdaki açıklamaları yapmıştır;

KENTSEL DÖNÜŞÜM

ÇÖMLEKÇİ

 2009 YILINDA VİZYON PROJE OLARAK VAAT EDİLEN ÇÖMLEKÇİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ ZAMAN İÇERİSİNDE EN BÜYÜK MAĞDURİYETİ YAŞATAN PROJE HALİNE GELMİŞTİR. 11 YILDA 138 HEKTAR OLARAK PLANLANAN DÖNÜŞÜM 9 HEKTARA KADAR DÜŞMÜŞTÜR. HALBUKİ BAŞLANGIÇ AŞAMASINDA EKRANDA GÖRÜNEN BÜYÜLEYİCİ HALİYLE KARŞIMIZA ÇIKMIŞTI.

BURADA NET OLARAK İFADE ETMEK GEREKİR; BU KONUDA AKP ANİMASYONLARDA BAŞARI OLDUĞU KADAR UYGULAMADA O KADAR BAŞARISIZDIR. ÇÖMLEKÇİ ÖRNEĞİ EN SOMUT ÖRNEKTİR.

 

TURİZM VE ETKİNLİK ALANLARI

TURİZM TURLARINDA VEYA ŞEHİR GEZİ PLANLARINDA ORTAHİSAR İLÇESİ İÇERİSİNDE YER ALAN TARİHİ VE TURİSTİK MEKANLAR YETERİ KADAR İLGİ GÖRMEMEKTEDİR. KÜLTÜR TURLARI VE MÜZE ÜZERİNE VERİLEN VAATLER NE ZAMAN GERÇEKLEŞTİRİLECEĞİ DE MEÇHULDUR.

 

ORTAHİSAR’DA DENİZ

DENIZ KENTI OLARAK TANIMLADIĞIMIZ TRABZON GÜN GEÇTİKÇE DENIZE UZAKLAŞMAKTADIR. YAZ MEVSİMİNDE “BİR HAVA ALALIM” DİYEREK YA DA SPORTİF FAALİYET İÇERİSİNDE OLMAK İÇİN FAROZDAN BEŞİRLİ MAHALLESİNE KADAR PLANLANAN YÜRÜYÜŞ YOLU ŞU AN ACINACAK HALE GELMİŞTİR. KEMERKAYA’DAN BAŞLAYARAK BEŞİRLİYE KADAR BİRÇOK FARKLI NOKTADA KANALİZASYON KOKUSU RAHATSIZ ETMEKTEDİR VE HALKIMIZ ŞİKAYETÇİDİR.

 

BELEDİYENİN DEĞERLENDİRİLMESİ

 

 EKONOMİK DURUM

ORTAHİSAR BELEDİYESİ 2014 YILINDA OLUŞAN YENİ VE NEREDEYSE SIFIR BORÇLA KURULAN BİR BELEDİYE OLMASINA RAĞMEN GÜN GEÇTİKÇE BORCUN İÇİNE GİRDİĞİNİ DİLE GETİRDİK. BU SÖYLEMLERE KARŞI AHMET METİN BEY TARAFINDAN BORCUN ÇOK OLMADIĞI HATTA “KENDİ KENDİNE YETEN BİR BELEDİYE OLDUKLARINI” İFADE EDEN HALKI YANILTICI SÖYLEMLER DUYDUK.

2019 YILI İÇERİSİNDE BEYAN EDİLEN TOPLAM BORÇ 130.089.515,70 TL OLARAK PAYLAŞILMIŞTIR. BU BORÇ İÇERİSİNDE 2020 YILININ ŞUBAT VE MAYIS OLAĞANÜSTÜ TOPLANTILARINDA YÜKLENİLEN BORÇ DAHİL EDİLMEDİĞİNİ VE PANDEMİ SÜRECİNDE DE EKONOMİK DURUMDAN DOLAYI BORÇLANMANIN GİDEREK ARTTIĞINI RAHATLIKLA SÖYLEYEBİLİRİZ.


BİNA SATIŞI

50.000.000 VERDİK BELEDİYE BİNASI YAPTIK DİYE ÖVÜNENLER SATA SATA YAPTIKLARI BİNADAN MÜLK SATMAYA BAŞLADILAR. ORTAHİSAR BELEDİYESİ BURADAN ALACAĞI YAKLAŞIK 4.000.000 TL SATIŞA MUHTAÇ HALE GELMİŞTİR, BUNUN BAŞKA AÇIKLAMASI YOKTUR.

BU SATIŞ İLE İLGİLİ CHP GRUBU OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUĞU ARAŞTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ VE GEREĞİNİ YAPACAĞIZ.

 

TÜNEL AKVARYUM

HİÇBİR PROJE HALKINI UZUN VADELİ BORÇLANDIRMAMALIDIR. BIRAKIN MADDEYE EKLEMEYİ AKLIN UCUNDAN DAHİ GEÇMEMELİDİR. 175.000 ZİYARETÇİ GARANTİSİ HİÇBİR ŞEKİLDE KABUL EDİLEMEZ


Basın Toplantısının tamamını aşağıdaki adres yoluyla izleyebilirsiniz.
BASIN TOPLANTISI-1